Kolagen naturalny na stawy, zmarszczki i rozstępy - eliksir młodości

Opublikowano dnia 18-03-2022
Kategoria: Porady kosmetyczne

kolagen naturalny

Ludzkie ciało składa się głównie z wody (stanowi ona nawet 60% masy ciała), a budulcem tkanek są głownie białka i lipidy. Natomiast najbardziej powszechnym białkiem zwierzęcym jest kolagen. Wypełnia on przestrzenie między komórkami ciała i stanowi większą część macierzy pozakomórkowej. Kolagen spaja komórki i nadaje im elastyczność. Jest to w rzeczywistości wiele różnych rodzajów białek o budowie fibrylarnej. Wytrzymałość zawdzięcza swojej strukturze czyli potrójnej helisie, której włókna są oplecione wokół siebie co także zwiększa elastyczność. Kolagen naturalny to podstawowy budulec skóry, ścięgien oraz kości. Niestety  z wiekiem lub w procesach chorobowych obniża się zdolność organizmu do produkcji kolagenu.

 

Kolagen naturalny do twarzy.


Skóra na twarzy jest nie tylko najcieńsza, ale jest także najbardziej narażona na niekorzystne warunki zewnętrzne – zimno, suche powietrze oraz promienie słoneczne. Fotostarzenie niekorzystnie wpływa na wygląd skóry twarzy. Twarz jest też bardzo wrażliwa na grawitację – po 40. roku życia zaczynają opadać powieki, policzki robią się bardziej obwisłe, a skóra szyi szybciej pokrywa się zmarszczkami. Kolagen naturalny do twarzy spowalnia procesy starzenia. Jako kosmetyk, w kremie lub w żelu odświeża skórę, odmładza i nawilża. 


Jaki kolagen wybrać na zmarszczki?

 

Kolagen jest jednym z najbardziej popularnych kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Zatem jaki kolagen wybrać na zmarszczki? Wszystko zależy od naszych preferencji i potrzeb. Do skóry dojrzałej najlepszy jest Atelokolagen o szybkim wchłanianiu, który dodatkowo napina skórę. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się także kolagen Vege, który w odróżnieniu od Kolagenu Naturalnego jest pozyskiwany z roślin. Kolagen, który działa nie tylko na zmarszczki – Kolagen Naturalny Graphite regeneruje skórę i można go stosować także do włosów, paznokci, dłoni czy stóp. 


Najmocniejszy kolagen.

 

Kolagen sam w sobie jest synonimem elastyczności. Dzięki specyficznej budowie zapewnia naszej skórze, ścięgnom, więzadłom i stawom niezwykłą wytrzymałość. Najmocniejszy kolagen to taki pozyskiwany ze skóry i łusek ryb. Jest on najlepiej przyswajalny i ma dobroczynny wpływ na kondycję naszej. Co ciekawe przy suplementacji kolagenu warto wystrzegać się cukru. Oblepia on włókna kolagenowe i powoduje ich niszczenie. Lepiej natomiast zwiększyć w diecie ilość witaminy C, która stymuluje syntezę kolagenu.


Naturalny kolagen na stawy.

 

Kolagen występuje także w ścięgnach i stawach. Stanowi on prawie trzy czwarte ich struktury. Łatwo więc zauważyć, że braki kolagenu są często spowodowane przez:

 

  • starzenie organizmu, 
  • procesy chorobowe, 
  • procesy zwyrodnieniowe stawów, 
  • nadmierny wysiłek np. u sportowców. 

Kolagen jest istotnym budulcem stawów, które są ruchomymi połączeniami stawów. Ich budowa i funkcja sprawia, że są bardzo narażone na obciążenia i zużywanie. Te same procesy dotyczą ścięgien i więzadeł, które również biorą udział w mechanice ruchu. 

Częste problemy ze sztywnością stawów są związane z wiekiem, toteż starsze osoby często są ograniczone ruchowo. Nagromadzenie mikrourazów, nawyki ruchowe czy brak aktywności fizycznej dodatkowo pogłębiają problemy ze stawami. Naturalny kolagen na stawy musi być przyjmowany regularnie – przynajmniej przez 3 miesiące, aby kuracja była skuteczna. 




Niedobór kolagenu objawy.

 

Niedobór kolagenu może spowodować objawy zaburzenia funkcjonowania organizmu takie jak: 

 

  • zmęczenie, 
  • rozkojarzenie, 
  • starzenie skóry, 
  • zmarszczki, 
  • zły stan cery. 

Zanikanie kolagenu odbija się na stanie naszych tkanek. Dlaczego tak się dzieje? Często jest to związane z brakiem witaminy C, która odgrywa dużą rolę w powstawaniu aminokwasów tworzących  białka kolagenowe. To z kolei powoduje np. zmniejszenie mazi stawowej, która stanowi swoisty smar dla układu ruchu. Brak mazi to przede wszystkim ból podczas aktywności fizycznej. U osób starszych może powodować zaawansowane unieruchomienie kończyn lub trudności w codziennych aktywnościach fizycznych. 


Jaki kolagen warto kupić? 

 

Zalety kolagenu są powszechnie znane. Ale wiele osób zastanawia się jaki kolagen jest dobry, jaki kolagen warto kupić. Na rynku dostępne są produkty typu kolagen do twarzy – jest to kosmetyk w żelu lub w kremie. Można kupić także kolagen w formie kapsułek czy tabletek. Niektórzy preferują także kolagen do picia. Co ciekawe kolagen rybi, taki, który jest produktach Colawy, jest o wiele skuteczniejszy niż kolagen pochodzący od innych ssaków, ponieważ ma budowę zbliżoną do ludzkiego kolagenu. Warto pamiętać, ż przy suplementacji ilość kolagenu nie ma znaczenia (ciężko też go przedawkować). W przyjmowaniu kolagenu ważna jest systematyczność czyli długotrwałe pobudzenie organizmu do regeneracji. 



W czym jest kolagen naturalny? 

 

Naturalny kolagen można znaleźć w wielu produktach takich jak ryby, podroby (serca, wątróbki). Zawierają go wszelkie galarety z mięs i ryb oraz salcesony, golonki i wywary z kości. Białko z żywności jest dość dobrze przyswajalne, szczególnie jeśli potrawom towarzyszy witamina C, która wspomaga procesy syntezy.
Co jeśli na samą myśl o wątróbce dostajemy dreszczy, a salceson przyprawia nas o mdłości? Warto pomyśleć o suplementacji czyli o przyjmowaniu kolagenu w formie tabletek, kapsułek czy napoju. To właśnie w kolagenie do picia możemy znaleźć liofilizat, który jest skuteczniejszy niż hydrolizat występujący w tabletkach. 

 

Galeria