Często zadawane pytania


 1. Ile jest kolagenu w Kolagenie? 
  Zawartość kolagenu w substancji nie mierzy się w procentach tylko określa się ilość jednostek hydroksyproliny (aminokwasu nie występującego nigdzie indziej w przyrodzie) w mikrolitrze, czy w mikrogramie danej substancji. W Kolagenie Naturalnym COLWAY średnio występuje 1980-2035 jednostek hydroksyproliny na 1 mikrolitr hydratu. Hydrat zawiera ok. 96% wody i do 3,5% białek w pozostałej masie suchej. Ok 90% tych białek, to kolagen. Pozostałe stanowi elastyna i resztki białkowe z filtracji.

 2. Z jakich ryb pozyskiwany jest kolagen?
  Ryby z których izoluje się molekuły kolagenowe tworzące potem hydrat – to tołpyga biała (Hypophthalmichthys molitrix) i tołpyga pstra (Hypophthalmichthys nobilis). Ryby te żyją wyłącznie w rzekach i jeziorach, gdzie żywią się głównie planktonem i drobnym pokarmem roślinnym. Nigdzie w Europie nie karmi się tołpyg paszami mogącymi rodzić wątpliwości co do ich „czystości” mikroorganicznej. Co ważne – problem odkładania się w organizmach ryb metali ciężkich nie dotyczy ryb słodkowodnych – w tym tołpygi. Zapewniamy, że każda partia kolagenu jest wnikliwie badana na ewentualną zawartość metali. Tołpygi, z których pozyskujemy kolagen, nie są więc „specjalnie hodowane” i na pewno nie są dokarmiane. Żyją swobodnie w bezpiecznych akwenach polskich, węgierskich, ukraińskich, gdzie ich główną rolą w ekosystemie jest regulowanie nadmiernego wzrostu fitoplanktonu. Ciekawostką jest fakt, że najbardziej odporny termicznie kolagen uzyskuje się z ryb żerujących w wodach cieplejszych, czyli z tołpygi bałkańskiej.

 3. Czy Kolagen naturalny jest naturalny?
  Kolagen to rzeczywiście produkt w pełni naturalny – nie tylko z nazwy. Jego skład INCI jest bardzo prosty, a lista składników – krótka: woda, kolagen, elastyna – odrobina białka siostrzanego względem kolagenu, minimalne ilości kwasu mlekowego, który występuje naturalnie w naszym organizmie (np. mięśniach i skórze) i krótkołańcuchowy kwas tłuszczowy wiązany prostym alkoholem (caprylyl glycol), który pełni rolę stabilizującą żel. Kolagen Naturalny Colway nie zawiera żadnych parabenów, barwników ani aromatów. Dzięki temu jest wyjątkowo bezpieczny w stosowaniu, nawet dla osób ze skórą wrażliwą.

 4. Z jaką częstotliwością stosować kolagen?
  Zalecamy aplikację przynajmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Należy pamiętać, że na absorbcję i poziom oraz tempo odbudowy naszego kolagenu w skórze ma wpływ wiele czynników takich, jak: rodzaj i stan naszej cery, wiek biologiczny skóry, gospodarka hormonalna. Z tego względu tempo wchłaniania kolagenu, jak i jego ilość potrzebna do tego, aby „nasycić” naszą skórę, są różne.