Aktualności

Złota seria ATELO dla nowoczesnej kobietyWiadomość z dnia: 10-10-2017
Jak powstał Eliksir dr Słonia - rozmowa z twórcą

Zapraszamy do zapoznania się z filmem, w którym to dr Krzysztof Słoń przekazuje ogromną ilość wiedzy o swoim wynalazku - Elisirze.Wiadomość z dnia: 10-10-2017
COLVITA - Kolagen w kapsułkach hitem sprzedaży!

Doceniona przez profesorów farmacji Colvita została okrzyknięta hitem sprzedaży Gdańskiego Centrum Kolagenu!
Kapsułki 60szt
Kapsułki 120szt

Unikalny na skalę światową kompleks liofilizatu czystego tropokolagenu, pozyskiwanego ze skór rybich, ekstraktu alg morskich i bioprzyswajalnej witaminy E (alfa - tokoferolu).
COLVITA jest pochodną wielkiego wynalazku polskiej biotechnologii, jakim było wyestraktowanie do postaci roztworu wodnego z zachowaniem naturalnej dla organizmów żywych trójspiralnej konformacji białka - czystego, naturalnego kolagenu ze skór rybich.

COLVITA
to całkowicie nowe podejście do problemu dbałości o tkanki zbudowane z kolagenu. Użytkownicy będą mogli przekonać się "na własnej skórze", co zdziałać może suplementowanie jej "od wewnątrz". COLVITA jest ukoronowaniem prac biotechnologicznych nad grupą produktów pozyskanych z rybiego kolagenu, który zatrzymuje nasz dobry czas... Wystarczą dwie tabletki dziennie, by skóra stała się gładsza i bardziej miękka. By promieniała blaskiem, była świetnie nawilżona, a pielęgnowana jednocześnie żelem kolagenowym i jego pochodnymi od zewnątrz - stała się także znacznie młodsza.
Łańcuchy ludzkiego kolagenu zbudowane są z 20 aminokwasów. Tylko część z nich organizm produkuje w procesach metabolicznych. Pozostałe muszą być dostarczone w pożywieniu. Suplementacja ustroju preparatem COLVITA jest nieustającym odbudowywaniem swoistego magazynu aminokwasowego dla komórek wytwarzających i serwisujących kolagen.
COLVITA
wytwarzana jest głównie z liofilizowanego trzeciorzędowego kolagenu rybiego. Potrójna helisa kolagenowa, podobna budową do spirali DNA, ale funkcjonująca w przestrzeni zewnątrzkomórkowej jest nośnikiem informacji dotyczących zasobów aminokwasowych kręgowców. Szczególnie w stanach zachwiania tej równowagi - wysycenie macierzy pozakomórkowej produktami rozpadu potrójnej helisy ma niezwykle pozytywny wpływ na przywrócenie bilansu metabolicznego białka.
LIOFILIZACJA
jest to zamrażanie czystego kolagenu do minus 40oC w warunkach próżni (1Pa) i sublimacyjne usuwanie z niego wody (suszenie). Zapewnia to najwyższą czystość produktu, najniższą wagę i doskonałą higroskopijność. Liofilizat (ponad 98% białka) "puchnie" w przewodzie pokarmowym kilkudziesięciokrotnie w stosunku do swojej objętości, dzięki ponownemu uwodnieniu, co jest zjawiskiem korzystnym dla osób odchudzających się (dieta białkowa sprzyja wszak spalaniu tłuszczów). Czyni to również aminokwasy, z których się składa kolagen wysoce przyswajalnymi dla ustroju (tzw. "bąbelki" -
bio esferas). Syntezę ich wspomaga witamina E oraz minerały i witamina C występujące w algach. Peptydy zawarte w COLVICIE, a będące produktami rozpadu 3-helisy kolagenu cechuje też nieporównywalna z hydrolizatami białek bydlęcych i z żelatyną wysoka rozpuszczalność w pozażołądkowych roztworach soli i kwasów. Wchłanialność ich oprócz synergicznych witamin wspomagają enzymy naturalnie rozkładające białka.Wiadomość z dnia: 06-04-2011
Ekspresowa dostawa kurierem UPS w ciągu 24 godzin!

Wychodząc na przeciw naszym Klientom wprowadziliśmy możliwość ekspresowej wysyłki kurierskiej z gwarancją dostawy na następny dzień roboczy. Jeśli kupujesz kolagen dla siebie lub na prezent dla Twoich bliskich i chciałabyś go mieć niemal natychmiast nie ryzykuj wysyłki Pocztą Polską. Pamiętaj, że kolagen musi być przechowywany w odpowiednich warunkach termicznych (zakres od 5 do 28 st. Celsjusza) i długi okres podróży (zwłaszcza w niskich temperaturach) zdecydowanie mu nie służy.

Ekspresowa przesyłka kurierska po wpłacie na konto - 11,90zł
Ekspresowa przesyłka kurierska płatna przy odbiorze - 17,90zł

Szczegółowych informacji udzielamy pod nr tel. (058) 351 17 51 w godz. 9.00-18.00, pon-pt.Wiadomość z dnia: 06-04-2011
Kolagen - pokarm wzmacniający skórę!

Silne i sprężyste rusztowanie z włókien kolagenu wypełnia wnętrze skóry i służy umocowaniu jej komórek, struktur tkankowych, a sięgając głębiej - miękkich narządów ciała (wątroby, nerek, itp.). Odpowiednio zmodyfikowany kolagen jest ważnym tworzywem kości, stawów, oka, itd. Kolagen w całym ciele stanowi ok. 30% całkowitej masy białka ludzkiego.

więcej >>>
Wiadomość z dnia: 06-04-2011
Wielkie oszustwo wg. Malcolm'a Mc Namara

Przedstawiamy Państwu niezwykle intrygujące fragmenty demaskatorskiej książki, której autorem jest Malcolm Mc Namara. Ukazała się w USA w 2002 roku pod tytułem "Big Imposture" (Wielkie oszustwo), osiągając bestsellerowy nakład.

Malcolm Mc Namara, z wykształcenia farmaceuta i ekonomista, był przez wiele lat jednym z najlepiej opłacanych na świecie specjalistów od promocji wyrobów kosmetycznych. Po wydaniu swej książki uwikłany został w największe koncerny wytwarzające kremy, w trwające do dziś procesy o oszczerstwo i złamanie tajemnicy handlowej.

" ... Reklama kremów do twarzy jest w 75%-ach psychotechniką opartą na kłamstwach i to bezczelnych kłamstwach. W 20% pobożnymi życzeniami, oczywistą przesadą, nadinterpretacją lub swobodnym manipulowaniem faktami. dopiero pozostałe 5% - nie więcej - jest prawdą, przy czym jeszcze, prawda ta nie zawsze i nie dla każdego nabywającego krem pod wpływem reklamy ma pełną wartość ... "

" ... Firma chcąca przetrwać w walce konkurencyjnej, powinna dwa razy do roku wprowadzić nowość i raz na dwa lata hit, najlepiej w postaci całej serii produktów. Służą temu rozliczne triki:

Efektowne procenty i cyfry - wykorzystujące brak przepisów, które rygorystycznie oddzielałyby łgarstwo od faktów. Co znaczy np. redukcja zmarszczek o 50%? U kogo? W jakim wieku? Na jakiej skórze? W jakim czasie?

Bardzo mądre nazwy - typu: keratolicznie, holistycznie, syntetyzująco - wzbudzają respekt dla ciężko naukowej formuły i mamią klientów.

Cudowne i jak najbardziej egzotyczne rośliny - np. jojoba, aloes, gingko billoba - z których wyciągi nikomu na szczęście nie szkodzą, ale konsumenci tych preparatów powinni wiedzieć, że jakiekolwiek ich działanie zawdzięczają zazwyczaj nie dodatkowi modnego akurat zielska, lecz starym poczciwym składnikom syntetycznym ("identycznym z naturalnymi"), witaminom.

Urzekające historie - np. o uleczonych kopytach chorego konia, który brodził w wodzie z cudownego źródła, lub o stuletnich babciach z wyspy Rikitiki, które zachowują gładkie lico, dzięki okładaniu się tymi właśnie wodorostami.

Kosmetyki "inteligentne" - czyli hasło worek - np. dlatego, że zawierają ceramid, czy elastynę, będące naturalnym składnikiem skóry. Zapewniam czytelników, że jako człowiek, który wprowadził to hasło do światowej kosmetyki, małpując je z reklamy pralek, że wszelka "inteligencja" kremów polega na ich inteligentnej promocji.

Nie testowane na zwierzętach - zapewne u wytwórcy produktu finalnego. Jednakże nikt w praktyce nie wytwarza dziś wszystkich składników kremu od podstaw.

Ekologiczne - na fali silnej wciąż od prawie trzech dekad mody na składniki wyłącznie roślinne i mineralne, wmówiono światu, że "chemia" jest szkodliwa i alergizująca. Tymczasem prawda jest bardziej złożona. Białko rybie, będące przecież białkiem zwierzęcym. uczula znacznie rzadziej od protein roślinnych. * Podobnie , sterylnie wytwarzane i wnikliwie badane syntetyki, są równie bezpieczne, jak składniki mineralne, a przy tym zazwyczaj znacznie skuteczniejsze.

Dostępne tylko w aptekach - to chwyt nieśmiertelny, który pozwala pomniejszyć trzykrotnie opakowanie i podnieść dwukrotnie cenę, w porównaniu ze specyfikiem o identycznych właściwościach, lecz sprzedawanym w drogeriach..."


"... Omówmy teraz kilkanaście najbardziej nośnych sloganów reklamowych "informujących" o właściwościach nowego kremu:

Odżywia skórę - pół albo raczej ćwierć prawda, wykreowana z modnej obecnie "kosmetyki dietetycznej", reklamującej w kremach jako zdrowe dla cery to co zdrowe jest dla organizmu w pożywieniu, czyli przede wszystkim witaminy. Tymczasem witaminy B1, B2, B6, D oraz K nie mają najmniejszych szans na przeniknięcie przez naskórek. Reklamowanie więc ich w kosmetykach naskórnych jest po prostu kpiną z konsumentów. Witaminy C, E i A, zwłaszcza ta ostatnia, niezwykle pomocna tkance skórnej, rzeczywiście wchłania się świetnie, ale pod jednym wszakże warunkiem: muszą być zamknięte w nośnikach transportujących je poprzez barierę naskórkową. Wiele firm tego nie robi, Jedynie prowitamina B5, bezspornie regenerująca naskórek i pobudzająca do pracy komórki skóry, wchłania się z każdego dobrego kremu, który ją zawiera.

Relaksuje, pobudza produkcję endorfiny w mózgu - to prawda choć obiektywnie niewiele warta dla klienta, gdyż traktująca o o efekcie placebo. Rzeczywiście kobiety uszczęśliwia zakup pięknie wyglądającego i pachnącego kremu - i tu fenomen - niewielkie ma przy tym znaczenie jego skuteczność.

Dotlenia skórę - kłamstwo i to szkodliwe, gdyż gdyby jakikolwiek krem zawierał istotnie oxygenium (tlen) w postaci aktywnej, atakującej komórki od zewnątrz, to mazidło takie niszczyłoby naszą skórę poprzez proces jej utleniania, identycznie jak niszczone są przez tlen korodujące metale i wietrzejące skały.

Energizuje, pobudza do działania - owszem, jeśli dzieje się to dzieje się to dzięki występowaniu w kremie składników silnie działających jak kolagen aktywny, * , witaminy A, C lub kwas liponowy. Jeśli jednak producent przypisuje to działanie wodzie z wnętrza lodowca, wyciągowi z aloesu lub molekułom energetycznym - to opowiada konsumentom za ich pieniądze zwykłe bajki.

Krem wzmacnia skórę - to znaczy co, hartuje ją? Krem może co najwyżej wypełnić ubytki tłuszczowe w naskórku, a więc wzmacniać mury obronne w skóry właściwej. Czyli pół prawda.

Detoksykuje organizm - bujda na resorach. Za usuwanie toksyn z organizmu człowieka odpowiada układ limfatyczny, a nie skóra. Aby zwiększyć np. funkcjonalność gruczołów potowych i łojowych, krem taki musiałby mieć siłę pompy ssącej.

Usuwa istniejące zmarszczki - to największe chyba w historii reklamy kłamstwo. Zapoznałem się w swojej karierze z pół tysiącem rzetelnych, a nie zamawianych pod publiczkę badań klinicznych i stwierdzić mogę, że w historii kosmetologii dwa preparaty dotąd odkryte powodują rzeczywisty i trwały przyrost tkanki oraz zanikanie zmarszczek już istniejących. Jeden z nich pozostaje patentem szwajcarsko-francuskiej firmy farmaceutycznej i na razie stosowany jest wyłącznie do likwidacji blizn. Drugi, wynaleziony gdzieś w Polsce, nie jest kremem lecz żelem kolagenowym, aktywnym biologicznie tylko w określonym przedziale temperaturowym. * Zmarszczki istniejące można jedynie zlikwidować poprzez implantację botoksu bądź kolagenu * i to powtarzaną co kilka miesięcy. Najlepsze kremy mogą proces starzenia się skóry co najwyżej opóźniać..."


* - Podkreślenia dokonane zostały przez nas; Mc Namara piszący swą książkę w 2001 roku nie wiedział jeszcze, jak potoczyły się losy wynalazku dokonanego "gdzieś w Polsce"

Wiadomość z dnia: 06-04-2011